Bogusław KłodzińskiO tym, że studia MBA są jednym z najbardziej efektywnych sposobów na pozyskanie aktualnej wiedzy menedżerskiej, dowiedziałem się od moich znajomych, którzy już je ukończyli. Jednym z głównych atutów, jakie wskazywali, była możliwość poznania ciekawych ludzi oraz wymiany informacji i doświadczeń. Mogę śmiało powiedzieć, że w tym zakresie zajęcia przerosły moje wyobrażenia i oczekiwania: różnorodność i dojrzałość doświadczeń, jak również kultura i osobowości innych uczestników, są chyba najcenniejszym elementem tych studiów. Już pierwszy zjazd, w którym uczestniczyłem, pokazał, że Wyższa Szkoła Bankowa to dobry wybór.
Eastern Europe Sales Coordinator / Sales Manager Poland, COMM-TEC GmbH, absolwent studiów EMBA - Business Trends w WSB Merito we Wrocławiu
Sztuczna Inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML) to technologie, które brzmią skomplikowanie, ale w rzeczywistości są obecne w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, że Twoje ulubione aplikacje wydają się znać Twoje potrzeby lepiej niż Ty sam? Każdego dnia, otwierając platformę streamingową, jesteś przywitany propozycjami idealnie dopasowanymi do Twoich gustów. Planując zakupy, aplikacja natychmiast sugeruje produkty, które mogą Cię zainteresować. Nawet podczas pisania w przeglądarce, inteligentne systemy pomagają dokończyć Twoje myśli. AI i ML działają jak niewidoczni asystenci, którzy są zawsze przy Tobie, ułatwiając każdy krok, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. AI i ML są również nieocenionymi narzędziami w świecie biznesu, gdzie stanowią klucz do zdobycia przewagi konkurencyjnej. Podczas zajęć odkryjemy, jak przełomowe technologie transformują całe sektory gospodarki i kreują nowe możliwości biznesowe. Przeanalizujemy przykłady zastosowań sztucznej inteligencji i omówimy najnowsze kierunki rozwoju. Będziemy również pracować nad własnymi projektami, eksplorując, jak można wprowadzić innowacje do Twojej organizacji. Na zajęciach na własne oczy zobaczysz, jak możesz wykorzystać AI i ML do stworzenia czegoś wyjątkowego – czy to produktu, czy usługi. Może to stanowić pierwszy krok do rewolucji w Twojej branży.
- poznają czym jest strategiczne zarządzanie talentami
- nauczą się identyfikować talenty - czyli ludzi o kluczowym znaczeniu dla organizacji
- dowiedzą się także jak oceniać talenty, motywować, budować prawdziwe zaangażowanie i utrzymać najcenniejszych ludzi w organizacji
- zapoznają się z wynikami ogólnopolskiego badania "Zarządzanie talentami w organizacji" przeprowadzonego przez Talent Development Institute, aby także świadomie decydować o strategii wdrażania zarządzania talentami we własnej organizacji.
- poznanie najnowszej koncepcji zarządzania (innowacyjność, zwinność, otwartość na zmianę, szacunek, wzajemna pomoc i wspieranie się, kształtowanie atmosfery, kultura pracy, budowanie zespołu
- podniesienie i wzmocnienie kompetencji w obszarze zarządzania (rola przywództwa i pracy zespołowej, wyznaczanie celów i delegowanie, monitoring i feedback)
- poznanie metod zwinnych i wykorzystanie ich w zarządzaniu (co to znaczy zwinnie zarządzać, różnice w podejściu zwinnym i klasycznym, dlaczego Agile?)
Metodyka prowadzenia szkolenia:
- szkolenie będzie prowadzone metodą warsztatową z zastosowaniem dużej liczby ćwiczeń praktycznych
- program Foundation to 16-godzinny warsztat (2x8 godz.) kończący się wydaniem międzynarodowego certyfikatu Management 3.0 Foundation
- w trakcie szkolenia każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów edukacyjnych oraz zestaw kart do pracy z zespołami.
Fundamentalnym narzędziem jest Wizualne Zarządzanie Wynikami, które pozwala monitorować sytuację w procesie nie tylko managerom, ale także wszystkim pracownikom. Zapewnia również efektywną komunikację problemów i jest mechanizmem ich skutecznego rozwiązywania.
Celem gry jest usprawnienie procesów za pomocą symulacji fabryki. Warsztat zaprezentuje w sposób usystematyzowany kroki wdrożenia Lean Management i jego narzędzi do organizacji produkcyjnej, podkreślając rolę pracy zespołowej w procesie doskonalenia.
Zarządzanie innowacyjnością organizacji
Strategiczne ustawianie organizacji w kierunku osiągania radykalnych innowacji może zostać wsparte przez działania na czterech poziomach: całej organizacji, lidera, projektu i pojedynczego innowatora.
Zarządzanie projektami rozwinęło szereg podejść. Pierwszym było kaskadowe, które pomagało realizować kosztowne inwestycje, z czasem wyłoniło się podejście mające na celu optymalizację procesów produkcyjnych i usługowych, wreszcie od dwudziestu lat triumfy święci podejście zwinne do realizacji przedsięwzięć o dużej zmienności wymagań. Dziś wyłania się czwarte podejście przydatne, eksploracyjne, stosowane gdy nieprzewidywalność projektu jest jeszcze większa.
W coraz bardziej nieprzewidywalnym środowisku biznesowym podejście zwinne do prowadzenia projektów w niektórych aspektach przestaje wystarczać. Czasem celem projektu jest przede wszystkim zdobycie wiedzy w zachowaniach klientów, technologii, biznesu i na tej podstawie zdefiniowanie wymagań. W takie sytuacji z pomocą przychodzi eksploracyjne zarządzanie projektami, zwane też Hypothesis Driven Project, lean startup, R&D, ekstremalnym.
Koncepcja eksploracyjnego/discovery podejścia do prowadzenia projektów powoli przebija się na rynek pod różnymi nazwami. Jednak nie mówi o nim ani PMBOK Guide, ani dokumentacja PRINCE2, ani Manifest Agile, ani Scrum Guide. Po raz pierwszy zebraliśmy wiedzę z wielu źródeł na ten temat i przedstawiamy ją w formie szkolenia.
W trakcie szkolenia zostanie przekazana wiedza na temat tego, jak w spójny sposób oraz w oparciu o wyniki badań na 300 tysiącach pracowników organizacji skutecznie zwiększać potencjał organizacji do generowania innowacji.
Wystąpienia publiczne - warsztaty z kamerą
Jak zapanować nad stresem, kiedy ciśnienie rośnie, pocą się dłonie, a za chwilę trzeba rozpocząć swoje wyjątkowe 5 minut „one man show” lub stawić czoło kamerze? Jak mówić, żeby zdobyć rozmówcę, słuchacza, „kupić” publiczność? Jak pokazać postacią, głosem i treścią wypowiedzi, że wiem, kim jestem i wiem, o czym mówię?
Praca nad głosem, mową ciała, formą i interpretacją wypowiedzi, stresem, ćwiczenia z kamerą to sposób odkrywania w sobie nieznanych możliwości, doskonalenia ich i przygotowanie do medialnych wyzwań. Ćwiczenia i praktyka w przyjaznym środowisku rozwija posiadane już umiejętności, koryguje niedociągnięcia, pozwala na wyzbycie się nawyków, które mogą zniszczyć najlepsze nawet wystąpienie. Tego można się nauczyć – trening czyni mistrza.
Strategia zrównoważonej transformacji
Strategia zrównoważonej transformacji stanowi jedno z kluczowych wyzwań stojących przed gospodarką – obejmuje ona szerokie spektrum aspektów technologicznych, ekonomicznych i społecznych. W rezultacie prowadzonej polityki energetyczno-klimatycznej, zarówno na poziomie Unii Europejskiej jak i krajowym, konieczne jest podejmowanie szeregu działań mających na celu zmniejszenie antropopresji sektora energetycznego – jego dekarbonizację, zmniejszenie emisyjności i rozwijanie energetyki prosumenckiej. W ramach zajęć zostanie precyzyjnie scharakteryzowana problematyka funkcjonowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Zostanie położony nacisk na raportowanie niefinansowe i standardy ESG jako element transformacji energetycznej. Przeprowadzenie transformacji energetycznej jest koniecznością wynikającą m.in. z ekspozycji na ryzyko klimatyczne, a w konsekwencji ryzyko finansowe, a także w celu utrzymania konkurencyjności i pozycji rynkowej.
Perswazja dla zaawansowanych
Co sprawia, że ze zdaniem niektórych osób, po prostu należy się liczyć, albo trzeba się zgadzać?
To, że podawane przez te osoby argumenty, oraz sposób w jaki je przedstawiają są wiarygodne, zaś wizerunek tych osób spójny z tym co mówią. Podczas pracy warsztatowej uczestnicy zobaczą w jaki sposób wykorzystać wiedzę z zakresu komunikacji oraz psychologii, aby efektywnie wywierać wpływ na innych w sferze zawodowej. Moduł perswazji dla zaawansowanych to nauka umiejętności mówienia i słuchania na najwyższym poziomie, połączonych z wybranymi narzędziami z zakresu psychologii społecznej. Podczas jego trwania uczymy tego jak poprzez wnikliwą obserwację, sugestywne mówienie, efektywne słuchanie oraz sprawne posługiwanie się mocnymi narzędziami sięgać w głąb swojego rozmówcy i docierać do jego świadomości oraz podświadomości.
Leadership Challenge
Leadership Challenge to 2-dniowa, wyjazdowa sesja z zakresu przywództwa osobistego, zespołowego i organizacyjnego, składająca się z serii ćwiczeń, dyskusji i refleksji, prowadzona metodą Experiential Education. Grupa i każdy uczestnik stanie przed szeregiem niekonwencjonalnych wyzwań odpowiadających temu, co dzieje się we współczesnym świecie, tak aby powrócić do swoich firm z ładunkiem nowej inspiracji w zakresie przewodzenia sobie i swoim ludziom. Elementem programu będzie informacja zwrotna dla każdego uczestnika oraz wizja i plan rozwoju na przyszłość. Sprawdź się w działaniu i zaplanuj, co ze swoich doświadczeń przekażesz Twoim następcom.
Organizacja zajęć
Ideą studiów Executive MBA – Business Trends jest poszukiwanie inspiracji do nowoczesnego zarządzania organizacją oraz zapoznanie się z trendami pojawiającymi się na rynkach światowych. Ponadto program ma na celu pokazanie innowacyjnego spojrzenia na zarządzanie.
Program kierujemy do:
- osób, które potrzebują nabyć lub udoskonalić umiejętności menedżerskie przydatne w typowych sytuacjach biznesowych
- osób, które chcą uzyskać świeże spojrzenie na biznes i zarządzanie nim
- osób na stanowiskach zarządczych, które nie mają wykształcenia menedżerskiego i chcą zdobyć kompetencje właśnie w tym zakresie.
Studia trwają 1 rok. Program obejmuje łącznie:
- 2 semestry
- 160 godzin zajęć dydaktycznych
- 10 modułów.
Tryb weekendowy
- Zjazdy odbywają się w formie niestacjonarnej w piątki i soboty (w godz. 8:30–15:30).
Modułowy system nauczania
- Program podzielony został na 10 modułów, a każdy z nich obejmuje 16 godzin zajęć dydaktycznych.
Zaliczenie studiów
Zaliczenie studiów polega na uzyskaniu pozytywnej oceny z:
- wszystkich modułów w ramach programu
- pracy biznesowej*
- testu końcowego.
Elementem warunkującym jest również frekwencja na zajęciach w wymiarze 80%.
*Praca biznesowa to opis inspiracji, którą uczestnik zaczerpnął podczas zajęć i wdrożył lub zamierza wdrożyć do swojego życia zawodowego. Powinna zawierać opis problemu biznesowego, zastosowanego narzędzia oraz realnych lub oczekiwanych rezultatów tej implementacji. Pracę ocenia trener wybranego modułu.
Prestiżowy dyplom
Absolwenci programu otrzymują:
- świadectwo ukończenia studiów Executive MBA – Business Trends wystawiane przez Uniwersytet WSB Merito
- dyplom Executive MBA – Business Trends sygnowany przez Rektora Uniwersytetu WSB Merito
- certyfikat potwierdzający kompetencje przywódcze wystawiony przez AfT Leadership & Strategy.