Jarosław StelmachNasze studia MBA to unikalne połączenie praktycznej wiedzy, nowoczesnych narzędzi i strategii zarządzania ryzykiem, które pozwolą Ci skutecznie chronić ludzi, zasoby i procesy w Twojej organizacji.
Program został zaprojektowany z myślą o „liderach bezpieczeństwa”, którzy chcą podnieść swoje kompetencje, zdobyć przewagę konkurencyjną i skuteczniej odpowiadać na współczesne zagrożenia. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków, studia przypadków i networking z innymi liderami branży to gwarancja, że wiedza zdobyta na naszych studiach znajdzie natychmiastowe zastosowanie w Twojej pracy.
Dołącz do elitarnego grona profesjonalistów i podnieś bezpieczeństwo swojej organizacji na najwyższy poziom!
mjr rez. dr hab. inż., prof. UWSB Merito we Wrocławiu
Norbert Bartkowiak
Absolwent wydziału automatyki Politechniki Poznańskiej oraz podyplomowych studiów Fizyczna i Techniczna Ochrona Mienia w Wojskowej Akademii Technicznej. Od ponad 30 lat zajmuje się tematyką technicznej ochrony mienia i zarządzania bezpieczeństwem. Autor wielu publikacji z dziedziny technicznych środków ochrony mienia oraz zintegrowanych systemów zarządzania bezpieczeństwem. Członek rady redakcyjnej kwartalnika Ochrona Przeciwpożarowa. Rzeczoznawca izby rzeczoznawców SITP. Wieloletni wykładowca w ośrodku szkoleniowym PISA. Członek Komisji Technicznej 323 przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Odznaczony przez Prezydenta Polski Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój ochrony mienia.
Radosław Hołda
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Pełnomocnik Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA ds. bezpieczeństwa portu. Oficer rezerwy, weteran IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Operator Bezzałogowego Statku Powietrznego w kategorii szczególnej (VLOS, BVLOS). Auditor wewnętrzny Systemu Zarządzania Ciągłością Działania. Członek Rady Technicznej Polskiego Rejestru Statków. W latach 2012 – 2020 dyrektor biura bezpieczeństwa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA.
Marcin Kożuszek
Ukończył z wyróżnieniem studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Jest kwalifikowanym pracownikiem ochrony fizycznej z doświadczeniem w dziale corporate security jednej z wiodących międzynarodowych korporacji finansowych. Obecnie Wiceprezes Zarządu i specjalista do spraw bezpieczeństwa fizycznego w Safety Project. Rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony. Specjalizuje się w sporządzaniu i uzgadnianiu planów ochrony i załączników antyterrorystycznych oraz innych dokumentów z zakresu bezpieczeństwa i obronności, stale współpracując z instytucjami bezpieczeństwa narodowego na terenie całej Polski. Członek zespołów audytujących obiekty użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej. Audytor wiodący ISO 27001 i ISO 22301. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli ŚCIŚLE TAJNE, wydane przez ABW. Trener prowadzący szkolenia praktyczne oraz autor szkoleń e-learningowych z zakresu bezpieczeństwa. Prowadził zajęcia akademickie z przedmiotów związanych z terroryzmem i ochroną osób i mienia.
ppłk rez. dr inż. Marcin Lipka
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o obronności. Ekspert Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas. Były oficer Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej oraz Biura Ochrony Rządu. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w strukturach bezpieczeństwa korporacyjnego sektora telekomunikacyjnego oraz energetycznego. Specjalizuje się w zarządzaniu obszarami związanymi z: ciągłością działania, bezpieczeństwem informacji, bezpieczeństwem fizycznym i technicznym, obowiązkami na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, sytuacjami kryzysowymi. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z odpornością struktur państwa i przedsiębiorstw oraz analizie hipotez konkurencyjnych. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Obrony Narodowej i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
ppłk (rez.) dr inż. Piotr Pietrakowski
Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce Uniwersytetu Wrocławskiego. Weteran, dwukrotny uczestnik operacji międzynarodowej OEF i ISAF w Afganistanie, odznaczony medalami za zasługi, w tym dwukrotnie Gwiazdą Afganistanu przyznaną przez Prezydenta RP oraz Army Commendation Medal od Dowódcy Sił Połączonych w Afganistanie. Wieloletni dowódca i wykładowca na uczelni wojskowej w Polsce oraz za granicą w tym: w Academia Militar w Lizbonie (Portugalia) i Theresian Military Academy w Wiener Neustadt (Austria), Univeristy of Torino (Włochy) oraz Akademii Lotniczej w Murci (Hiszpania) w ramach modułów międzynarodowych dotyczących wspólnej polityki bezpieczeństwa oraz przywództwa. Wieloletni członek Międzynarodowej Grupy Wdrożeniowej przy Komisji Europejskiej ds. jakości kształcenia oficerów w UE. Koordynator wielu edycji krajowych i międzynarodowych kursów dla oficerów i studentów wojskowych z zakresu przywództwa i dowodzenia w operacjach międzynarodowych. Współorganizator i ekspert merytoryczny międzynarodowych projektów realizowanych w ramach partnerstw strategicznych w obszarach edukacji i rozwoju kompetencji przywódczych, w tym implikacji nowych technologii w ramach Leadership 4.0. Współtwórca koncepcji LeaderTech wykorzystującej nowe technologie do weryfikacji i kształtowania kompetencji przywódczych, w tym skaningowej diagnostyki termoregulacyjnej oraz eye trackera. Ekspert w Energomedica Instytut oraz w Centrum Studiów i Edukacji dla Bezpieczeństwa, które jest jednostką naukowo-dydaktyczną Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Certyfikowany Międzynarodowy Trener Stressonika International Association of CleverPoint Trainers. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów CleverPoint. Członek biznesowej rady premium WSB. Autor licznych opracowań z zakresu zagadnień bezpieczeństwa i przywództwa. Aktualnie adiunkt w WSB MERITO Wrocław/Opole oraz ekspert/trener w prywatnej firmie Safety Project.
Marcin Pyclik
Prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony. Właściciel i Prezes Zarządu Grupy Ochrony KONWÓJ. Absolwent Wydziału Finansów i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu ochrony osób i mienia Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od niemal 30 lat czynnie związany z branżą ochrony osób i mienia, zarówno jako zarządzający, jak również bezpośrednio dowodzący dużymi operacjami ochronnymi, zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną osób. Uczestnik licznych specjalistycznych i branżowych kursów i szkoleń. Prelegent podczas krajowych i międzynarodowych konferencji z zakresu ochrony obiektów użyteczności publicznej, antyterroryzmu i ochrony biznesu. Od 16 lat zasiada w zarządzie Polskiej Izby Ochrony, a od 2017 roku pełni funkcję jej Prezesa. Wiceprezes Fundacji Pomocy Pracownikom Ochrony i Ich Rodzinom OCHRONA I POMOC. Członek Stałej Grupy Eksperckiej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, International Bodyguard Association oraz Stowarzyszenia Polskich Specjalistów Bombowych. W 2011 roku uzyskał tytuł rzeczoznawcy Polskiej Izby Ochrony z zakresu ochrony osób, mienia i zarządzania bezpieczeństwem. Ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, sternik motorowodny. Posiada uprawnienia prowadzącego strzelania. Z zamiłowania narciarz i płetwonurek.
Dr inż. Radosław Dzik
Pasjonat nowych trendów rynkowych w sektorze high-tech, zwłaszcza w obszarze sztucznej inteligencji (przetwarzanie obrazu i inne), systemów bezpieczeństwa, ale także bioinformatyki. Zawodowo zaangażowany w zastosowania AI w systemach bezpieczeństwa w projektach inteligentnych miast i infrastruktury krytycznej. Konsultant i współpracownik startupów AI działających na skalę globalną. Związany z technologiami IT od początku swojej kariery zawodowej, nieustannie aktywny w biznesie, promotor zastosowania sztucznej inteligencji w systemach bezpieczeństwa. Obecnie jako Strategic Partnerships Director w IntelexVision, firmie AI z siedzibą w Londynie oferującą systemy analityk wideo czwartej generacji dla obiektów infrastruktury i rynku komercyjnego, odpowiada za strategiczne partnerstwo na rynku globalnym z takimi firmami jak Genetec, Milestone, Axis, Hanwha, Luxriot, Network Optix i inne. Ukończył Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Wrocławskiej, posiada tytuł MBA uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Minnesota. Obronił pracę doktorską na Politechnice Śląskiej, dotyczącą zastosowania sztucznej inteligencji w klasyfikacji sygnałów migotania przedsionków serca. Współpracuje z RMIT University (Royal Melbourne Institute of Technology) w Melbourne w Australii, prowadził wykłady na Uniwersytecie w Seulu, Korea. Wykładowca przedmiotów zawodowych z zakresu informatyki, związanych ze sztuczną inteligencją i architekturą systemów komputerowych. Adiunkt w Akademii Śląskiej w Katowicach. Z naukową pasją uczestniczy w interdyscyplinarnych badaniach nad zastosowaniem zaawansowanej analizy danych (w tym sztucznej inteligencji) w modelowaniu, rozumieniu i predykcji różnych mechanizmów, np. mechanizmów komórkowych w badaniach nad wpływem substancji naturalnych na komórki nowotworowe. Współautor publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych o wysokim współczynniku wpływu. Członek: Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), The Scientific Research Honor Society (Sigma Xi), Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy Ministerstwie Cyfryzacji. Swoje doświadczenie praktyczne zdobywał w firmach technologicznych oraz z zakresie systemów bezpieczeństwa elektronicznego w skali międzynarodowej, takich jak m.in. Legrand, Siemens, Pyronix, Hikvision, Scylla, IntelexVision.
mjr rez. dr hab. inż. Jarosław Stelmach, prof. uczelni – badacz, trener i popularyzator bezpieczeństwa
Doktor habilitowany nauk o bezpieczeństwie w obszarze antyterroryzmu oraz bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej państwa. Autor kilkudziesięciu monografii i artykułów naukowych z tego zakresu. Profesor Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, prezes zarządu firmy doradczo-szkoleniowej Safety Project sp. z o.o. oraz Fundacji Polski Instytut Bezpieczeństwa i Obronności. Ekspert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz senior ekspert NATO DEEP eAcademy. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Kongresu Bezpieczeństwa Obiektów SAFE PLACE oraz Międzynarodowego Kongresu Antyterrorystycznego ICTC. Twórca kanału wiedzy o bezpieczeństwie „Project Safe-TY” na platformie YouTube. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Stopień naukowy doktora nauk o bezpieczeństwie uzyskał w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, broniąc rozprawę doktorską na temat ograniczania skutków zamachów terrorystycznych w budynkach użyteczności publicznej. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Emerytowany oficer Wojska Polskiego z wieloletnim doświadczeniem w jednostkach wojsk aeromobilnych oraz terenowych i specjalnych Żandarmerii Wojskowej. Ukończył wiele kursów i szkoleń, w tym kurs specjalistyczny dla oficerów policji sił powietrznych w USA, kurs dla dowódców operacji policyjnych i negocjatorów policyjnych oraz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wykonywał zadania negocjatora w Żandarmerii Wojskowej oraz kierował działaniami o charakterze policyjnym podczas zabezpieczeń uroczystości i przedsięwzięć wojskowych. Posiada aktualne wpisy na listy kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz zabezpieczenia technicznego. Legitymuje się poświadczeniem bezpieczeństwa do klauzuli TAJNE wydanym przez ABW w 2024 r. Ekspert zewnętrzny w grupie zadaniowej MSWiA w zakresie ochrony AT IK w latach 2017–2018. Rzeczoznawca Polskiej Izby Ochrony. Ekspert w Radzie Interesariuszy na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Alicja Żak
Psycholog, terapeuta pracujący w nurcie TSR Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Właścicielka firmy szkoleniowo doradczej Responsa, która wspiera firmy w rozwijaniu kompetencji pracowników, diagnozowaniu i porządkowaniu procesów zachodzących w firmach. Specjalizuje się w obszarze rozwoju osobistego, wspiera klientów w osiąganiu celów biznesowych i indywidualnych. Korzysta z różnych narzędzi i metod pracy (szkoleń, warsztatów, coachingu, doradztwa, wsparcia psychologicznego) odpowiednio dopasowanych do realizowanych celów. Lider oddziału ICF Polska w Opolu, wcześniej Vice Prezes ICF Polska. Ekspert medialny Uniwersytetu WSB Merito.Od 2007 r. związana ze środowiskiem akademickim, jest wykładowcą oraz menadżer kierunku psychologia o profilu praktycznym na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Certyfikowany Międzynarodowy Trener Stressonika International Association of CleverPoint Trainers. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów CleverPoint. Certyfikowany trener z zakresu wykorzystania Urządzenia Thermoscaner BC i programu Neurolider. Certyfikowany Starszy Trener (Senior Trainer) na poziomie 5EQF European Qualification Framework. Akredytowany coach Associated Certified Coach międzynarodowej organizacji International Coach Federation ICF. Wykładowca i współorganizator w ramach modułów międzynarodowych: Leadership in Communication, Spanish Air Force Academy, Murcia, Spain; Leadership and motivation, Academia Militar RUE Gomes Freire, Lisboa, Portugal; Common Security and Defence Policy, Syndicates: Team Building, Theresan Military Academy, Wiener Neustadt, Austria.
dr Marcin Żmigrodzki
Autor książek na temat zarządzania projektami: Zwinni Zbrodnia i Scrum, Instrukcja obsługi projektu, Zarządzanie projektami dla początkujących. Aktualnie pisze książkę Bardziej niż Agile na temat projektów R&D, eksploracyjnych, discovery, do której zebrał materiały z 80 wywiadów i setki książek oraz artykułów. W przeszłości: właściciel firmy IT, wieloletni kierownik projektów, dyrektor departamentu zarządzania projektami i procesami w banku, wiceprezes firmy produkcyjnej, dyrektor portfela startupów. Zdobywca nagród Inicjatywa .NET 2003, PMI Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014, 2016, PMI Poland Chapter Product Award 2010 oraz ISAGA 2014 Award, finalista konkursu Polish Project Excellence Award 2010. Prywatnie tworzy system zarządzania projektami Wroolo.com.
Jakub Sobek
Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Robotyki i Automatyki, specjalność Systemy wizyjne i multimedialne. W swojej pracy naukowej zajmował się m.in. implementacją algorytmu SWIFT do rozpoznawania odcisków palców. Po studiach rozpoczął pracę na stanowisku trenera technicznego, specjalizując się w szkoleniach dotyczących systemów wizyjnych, termowizyjnych i perymetrycznych. Od 2012 roku po zdaniu egzaminów jest trenerem technicznym systemów wizyjnych IP oraz rozwiązań termowizyjnych. Od roku 2015 jest pracownikiem dydaktycznym Polskiej Izby Systemów Alarmowych, gdzie na kursie pt. ”Zewnętrzne systemy zabezpieczeń” prowadzi wykład nt. termowizji oraz jej wykorzystania w zewnętrznych systemach zabezpieczeń. Od roku 2019 jest członkiem zarządu Polskiej Izby Systemów Alarmowych. W roku 2022 rozpoczął współpracę z firmą RCS Engineering Sp. z o.o. na stanowisku Kierownika Wsparcia Technicznego. Pełni także funkcję doradcy do spraw bezpieczeństwa technicznego oraz prowadzi działania audytowe w wielu instytucjach. Jest autorem wielu publikacji w prasie branżowej, gdzie w głównej mierze skupia się na tematyce termowizji, systemów perymetrycznych oraz analizy wideo.