Kadra dydaktyczna studiów MBA w Szczecinie

O sile i skuteczności programu stanowi kadra dydaktyczna, do której należą zarówno wykładowcy akademiccy, jak i eksperci z dużym doświadczeniem praktycznym.  

Dr Rafał Koczkodaj – dziekan Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie, dyrektor oddziału banku i wykładowca. Specjalizuje się w badaniach operacyjnych, ekonometrii oraz bankowości. Oprócz zarządzania jednostką banku zajmował się również szkoleniami z zakresu produktów bankowych i procesu sprzedaży. Współpracował przy opracowywaniu studiów wykonalności projektów inwestycyjnych dla gmin w ramach pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. 

Dr Wojciech Josek – założyciel The Lean Six Sigma Company Poland, doktor ekonomii w dziedzinie zarządzania strategicznego, absolwent Politechniki Wrocławskiej. W swoim dorobku posiada wdrożenia programów ciągłego doskonalenia bazujących na Lean Management, Six Sigma oraz podejściu Kaizen, w firmach polskich oraz tych z kapitałem zagranicznym. Wdrażał rozwiązania jako osoba za nie odpowiedzialna oraz doradzał przy wdrożeniach jako konsultant, trener i mentor. Pełnił rolę Championa i właściciela portfela projektów usprawnieniowych, które przynosiły miesięcznie wymierne efekty finansowe, a także rozwijały pracowników, którzy z dnia na dzień stawali się lepszymi specjalistami, świadomymi swojej roli oraz wyznaczającymi nowe ścieżki działania. Jako trener szkoli nieustannie od 2005 roku w firmach z kapitałem polskim i zagranicznym, organizacjach pożytku publicznego oraz jako współpracownik szkół wyższych w obszarze zarządzania projektami, Lean Management i Six Sigma. 

Dr Sylwia Olszewska – psycholożka biznesu, executive coach ICF, ekspertka zarządzania zasobami ludzkimi, trenerka technik NLP, RTZ, DISC-3, od 20 lat wspiera organizacje w sprawach dotyczących zarządzania ludźmi, prowadzi coaching indywidualny i team coaching. Wspiera działy HR oraz HRBP-ów w tworzeniu programów szkoleniowo rozwojowych dla pracowników administracji i produkcji. Od 13 lat prowadzi własną firmę Creative Training – Szkolenia i Rozwój.  

Krzysztof Kotapski – właściciel MPS KT&CG, absolwent UE w Poznaniu, Instytutu Blancharda (coaching przywódczy), Instytutu Voss+Partner (master of science in executive leadership i akademia trenerów), Akademii Zarządzania Projektami Porsche Institute, szkoły negocjatorów biznesowych. Ukończył 60 szkoleń m.in z obszaru zarządzania, mediacji, komunikacji, negocjacji. Prowadził 45 projektów wspierających interim management. Pracował również jako wykładowca akademicki. Jako jedyny w Polsce realizuje projekty High Performance Organization, standard kompetencji menedżerskich, przywództwo operacyjne i strategiczne. Jest jedynym w Polsce trenerem odpowiedzialnym za rozwój kompetencji menedżerskich w ramach studiów Executive MBA na UE w Poznaniu. Ma na swoim koncie projekty rozwojowe, które realnie zwiększały zyski ekonomiczne firm. Uczy menedżerów poruszania się w świecie niepewności i zarządzania polegającego na unikaniu błędów decyzyjnych. Realizuje projekt szkoleniowy: Sztuka decydowania – pułapki myślenia/ Daniel Kahneman.  

Stanisław Flejterski – prof. dr hab., prof. zw. w Uniwersytecie Szczecińskim, Katedra Bankowości i Finansów Porównawczych. Menedżer w bankach komercyjnych (1991-1999), prodziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US ds. nauki (1999-2005). Autor kilkudziesięciu książek i kilkuset artykułów. Członek Komitetu Nauk o Finansach PAN (2007-2018). Redaktor naczelny kwartalnika „Europa Regionum”. Członek redakcji czasopisma „Finanse” oraz członek rad naukowych kilku czasopism. Odbył staże naukowe na uniwersytetach w Zurychu, Amsterdamie i Berlinie. Wykładał gościnnie w Niemczech, Meksyku oraz we Włoszech. Laureat licznych nagród, odznaczeń i wyróżnień.  

Michał Żuchowski – manager, kierownik projektów, analityk biznesowy - od ponad 17 lat związany z obszarami: IT, Manufacturing, New Product Development/New Product Implementation. Doświadczony w prowadzeniu interdyscyplinarnych, międzynarodowych zespołów i projektów na styku produkcji, biznesu oraz rozwoju narzędzi i procesów IT. Pracował w takich organizacjach jak: Hewlett-Packard, Bridgestone, IKEA Industry (Inter IKEA Group), Essity, BAT. Wykładowca studiów podyplomowych i studiów MBA, absolwent Uniwersytetu Uppsala w Szwecji. Posiadacz wielu certyfikatów, w tym PMI PMP® oraz Prosci® Change Management.  

Elżbieta Stelmach – trener biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem, doradca zawodowy, coach kariery i kryzysowy, pedagog, przedsiębiorca, Partner i Trener FRIS®, Praktyk Analizy Transakcyjnej, trener i facylitator Super Skills, konsultant FACET5, twórca Centrum Szkoleniowo-Rozwojowego Sapientia, które prowadzi od 1996 r. Pracuje w firmach z branż: IT, usługowych, produkcyjnych, handlowych, tworząc programy rozwojowe oraz budując strategie rozwoju pracowników i menedżerów. Współpracuje z uczelniami wyższymi jako wykładowca na studiach podyplomowych, m.in. na Uniwersytecie WSB Merito, US, ALK MBA. Ma 16 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami i organizacjami w oświacie oraz w branży turystycznej. Zajmuje się też diagnozowaniem potencjału i predyspozycji zawodowych młodzieży i dorosłych, pomagając im kształtować drogę edukacyjną i zawodową.   

Dr Małgorzata Gorzałczyńska-Koczkodaj – opiekun merytoryczny studiów MBA na Uniwersytecie WSB Merito Szczeciń, doktor nauk ekonomicznych w specjalności finanse publiczne oraz finanse i bankowość; od wielu lat jest związana z sektorem samorządowym (zatrudniona na kierowniczych stanowiskach). Szkoleniowiec i wykładowca, autorka wielu opracowań, ekspertyz, artykułów naukowych oraz współautorka monografii. Wieloletni członek Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.  

Przemysław Białkowskidziennikarz, menedżer, wykładowca; przez kilkanaście lat prezenter programów informacyjnych w Polsat News oraz „Wydarzeń” na głównej antenie Polsatu. W swojej pracy przeprowadził setki wywiadów z politykami, ekspertami i przedstawicielami świata biznesu. Obecnie prezenter programu „Czysta Polska” w Polsat News. Dyrektor Działu Innowacje w Grupie Interia, szef serwisów „Geekweek” i „Zielona Interia”. Prowadzi autorski videocast poświęcony tematom ochrony środowiska. Moderator licznych paneli eksperckich, m.in.: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR, cykl debat UN Global Compact Network Polska, Kongres 3W i inne. Konferansjer takich wydarzeń jak: Gala 30-lecia Polsatu, Earth Festival w Uniejowie, Gala Polskiej Mocy Biznesu i inne. Związany ze Stowarzyszeniem Programu Czysta Polska, uczestnik spotów telewizyjnych stowarzyszenia i spotów ramówkowych telewizji Polsat. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo telewizyjne), Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (wystąpienia publiczne) i Uniwersytetu WSB Merito w Szczecinie (MBA). Autor szkoleń i trener wystąpień publicznych i medialnych. Prywatnie pasjonat podróży. Zwiedził z plecakiem ponad 60 krajów.

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok

Informator MBA Szczecin 2024