Kadra dydaktyczna studiów MBA w Szczecinie

O sile i skuteczności programu stanowi kadra dydaktyczna, do której należą zarówno wykładowcy akademiccy, jak i eksperci z dużym doświadczeniem praktycznym.  

Dr Rafał Koczkodaj – dziekan Wydziału Ekonomicznego w Szczecinie, dyrektor oddziału banku i wykładowca. Specjalizuje się w badaniach operacyjnych, ekonometrii oraz bankowości. Oprócz zarządzania jednostką banku zajmował się również szkoleniami z zakresu produktów bankowych i procesu sprzedaży. Współpracował przy opracowywaniu studiów wykonalności projektów inwestycyjnych dla gmin w ramach pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. 

Dr Łukasz Kowalik – obecny Prezes Zarządu Stowarzyszenia Akademii Empirium. Pracę zawodową rozpoczynał jako wykładowca Mila College w Warszawie. Później przez blisko 10 lat zajmował się public relations. Od 1999 roku w firmie Intel odpowiadał za strategię budowania wizerunku firmy w kilkunastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Specjalizuje się w zintegrowanej komunikacji oraz programach budowania społeczności i zaangażowania w Internecie; wykładowca akademicki i trener biznesu, ekspert ds. zarządzania zmianą przy ZPPZ Lewiatan.  

Dr Sylwia Olszewska – psycholożka biznesu, executive coach ICF, ekspertka zarządzania zasobami ludzkimi, trenerka technik NLP, RTZ, DISC-3, od 20 lat wspiera organizacje w sprawach dotyczących zarządzania ludźmi, prowadzi coaching indywidualny i team coaching. Wspiera działy HR oraz HRBP-ów w tworzeniu programów szkoleniowo rozwojowych dla pracowników administracji i produkcji. Od 13 lat prowadzi własną firmę Creative Training – Szkolenia i Rozwój.  

Anna Kornacka – właścicielka firmy szkoleniowej Publico, współtwórczyni portalu praktyków i profesjonalistów branży szkoleniowej – empirium.pl, prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego (ZPPZ) zrzeszonym w Konfederacji Lewiatan, Wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (WRDS) w województwie zachodniopomorskim. W 2009 roku została wybrana w plebiscycie „Gazety Wyborczej” (dodatek „Wysokie Obcasy”) Polką Roku 2008, natomiast w 2012 r. w rankingu dziennikarzy „Głosu Szczecińskiego” uzyskała tytuł najbardziej wpływowej kobiety na Pomorzu Zachodnim. Na studiach MBA prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania i przywództwa.  

Krzysztof Kotapski – właściciel MPS KT&CG, absolwent UE w Poznaniu, Instytutu Blancharda (coaching przywódczy), Instytutu Voss+Partner (master of science in executive leadership i akademia trenerów), Akademii Zarządzania Projektami Porsche Institute, szkoły negocjatorów biznesowych. Ukończył 60 szkoleń m.in z obszaru zarządzania, mediacji, komunikacji, negocjacji. Prowadził 45 projektów wspierających interim management. Pracował również jako wykładowca akademicki. Jako jedyny w Polsce realizuje projekty High Performance Organization, standard kompetencji menedżerskich, przywództwo operacyjne i strategiczne. Jest jedynym w Polsce trenerem odpowiedzialnym za rozwój kompetencji menedżerskich w ramach studiów Executive MBA na UE w Poznaniu. Ma na swoim koncie projekty rozwojowe, które realnie zwiększały zyski ekonomiczne firm. Uczy menedżerów poruszania się w świecie niepewności i zarządzania polegającego na unikaniu błędów decyzyjnych. Realizuje projekt szkoleniowy: Sztuka decydowania – pułapki myślenia/ Daniel Kahneman.  

Stanisław Flejterski – prof. dr hab., prof. zw. w Uniwersytecie Szczecińskim, Katedra Bankowości i Finansów Porównawczych. Menedżer w bankach komercyjnych (1991-1999), prodziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US ds. nauki (1999-2005). Autor kilkudziesięciu książek i kilkuset artykułów. Członek Komitetu Nauk o Finansach PAN (2007-2018). Redaktor naczelny kwartalnika „Europa Regionum”. Członek redakcji czasopisma „Finanse” oraz członek rad naukowych kilku czasopism. Odbył staże naukowe na uniwersytetach w Zurychu, Amsterdamie i Berlinie. Wykładał gościnnie w Niemczech, Meksyku oraz we Włoszech. Laureat licznych nagród, odznaczeń i wyróżnień.  

Michał Żuchowski – od ponad 15 lat związany z obszarami: Manufacturing, Product Development, IT. Doświadczony w prowadzeniu interdyscyplinarnych zespołów i międzynarodowych projektów na styku produkcji, biznesu oraz IT. Pracował w takich organizacjach jak: Bridgestone, Hewlett-Packard, IKEA Industry (Inter IKEA Group). Od 2020 roku w firmie Essity uczestniczy w globalnym projekcie transformacji biznesowej, rozwijając i wdrażając narzędzia oraz procesy IT w ramach innowacji w produktach. Wykładowca studiów podyplomowych i studiów MBA, absolwent Uniwersytetu Uppsala w Szwecji. Posiadacz certyfikatów PMI PMP®, PSM I, AgilePM® Foundation, APMG Facilitation™ Foundation.  

Elżbieta Stelmach – trener biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem, doradca zawodowy, coach kariery i kryzysowy, pedagog, przedsiębiorca, Partner i Trener FRIS®, Praktyk Analizy Transakcyjnej, trener i facylitator Super Skills, konsultant FACET5, twórca Centrum Szkoleniowo-Rozwojowego Sapientia, które prowadzi od 1996 r. Pracuje w firmach z branż: IT, usługowych, produkcyjnych, handlowych, tworząc programy rozwojowe oraz budując strategie rozwoju pracowników i menedżerów. Współpracuje z uczelniami wyższymi jako wykładowca na studiach podyplomowych, m.in. na Uniwersytecie WSB Merito, US, ALK MBA. Ma 16 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami i organizacjami w oświacie oraz w branży turystycznej. Zajmuje się też diagnozowaniem potencjału i predyspozycji zawodowych młodzieży i dorosłych, pomagając im kształtować drogę edukacyjną i zawodową.   

Dr Małgorzata Gorzałczyńska-Koczkodaj – opiekun merytoryczny studiów MBA na Uniwersytecie WSB Merito Szczeciń, doktor nauk ekonomicznych w specjalności finanse publiczne oraz finanse i bankowość; od wielu lat jest związana z sektorem samorządowym (zatrudniona na kierowniczych stanowiskach). Szkoleniowiec i wykładowca, autorka wielu opracowań, ekspertyz, artykułów naukowych oraz współautorka monografii. Wieloletni członek Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.  

Przemysław Białkowski – dziennikarz z kilkunastoletnim doświadczeniem w redakcjach radiowych i telewizyjnych. Zaczynał w Polskim Radiu. Od 2009 roku pracuje w Telewizji Polsat, gdzie jest prezenterem „Wydarzeń” i innych programów informacyjnych. Przeprowadził setki wywiadów z politykami, ekspertami i przedstawicielami świata biznesu. Jego najnowszym projektem medialnym jest wideo podcast ekologiczny tworzony we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Czysta Polska i portalem Zielona Interia. Od kilku lat prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych i medialnych, jest także gospodarzem konferencji, gal biznesowych, paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich oraz współautorem programu studiów i wykładowcą na kierunku Public Speaker w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie.

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok

Informator MBA Szczecin 2023