Kadra dydaktyczna studiów Executive MBA

  • Executive MBA is a  real chance to change the way you think and behave  as a manager.

    J. Michael Geringer, Ph.D.
    Professor of International Strategy & Director, Center for International Business Education & Development, Ohio University, USA

Na studiach Executive MBA spotkasz się z wybitnymi wykładowcami praktykami reprezentującymi duże koncerny, mniejsze przedsiębiorstwa oraz właścicieli firm w większości o międzynarodowym uznaniu, którzy łączą wiedzę z praktyką w biznesie. Prowadzących wybieramy i zatwierdzamy na podstawie referencji, aktualności ich doświadczenia, stosowanych metod nauczania i materiałów to nauki. 

 Do wykładowców studiów Executive MBA należą: 


Tomas Falk, Ph.D. - wykładowca University of Mannheim w Niemczech, profesor Aalto University School of Business w Finlandii. Specjalizuje się w obszarze service business & design. Ma wieloletnie doświadczenie jako konsultant projektów dla firm takich jak BASF, BMW, Opel, Roche Diagnostics i SAP. Autor publikacji w takich czasopismach, jak „Journal of Marketing”, „Journal of the Academy of Marketing Science”, „Journal of Service Research”, „Journal of Business Research, and Technological Forecasting and Social Change”. Laureat wielu nagród, w tym Overall Best Paper Award of the American Marketing Association; 

 

Peter Stark – wykładowca Gustavus Adolphus College, visiting professor w Helsinki School of Economics oraz Berlin Institute of Management. Specjalizuje się w strategii, przywództwie, zarządzaniu organizacją i międzynarodowym biznesie. Uhonorowany tytułem “Professor of the Year” w 2007 r. na University of Minnesota. Międzynarodowy konsultant w zakresie relacji międzykulturowych, efektywności organizacji oraz strategii. Ma ponad 23 lata doświadczenia na stanowiskach zarządczych w przemyśle transportowym, które zdobył, mieszkając i pracując w Chinach, Indiach, Pakistanie, Sri Lance, Nepalu, Azji Południowo-Wschodniej oraz Bliskim Wschodzie;
dr Grzegorz Dzwonnik - konsultant, menedżer, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w szeroko rozumianym wprowadzaniu zmian, w szczególności tych, które ukierunkowane są na budowanie potencjału konkurencyjności przedsiębiorstw. Partner konsorcjalny międzynarodowego think tanku Systemic Excellence Group (www.systemic-excellence-group.com). Od wielu lat zawodowo związany z projektowaniem strategii przedsiębiorstw, zarządzaniem strategicznym (w tym portfelami projektów) oraz zarządzaniem projektami. Ma certyfikaty PMP, P2P, CSM, CSPO. Od 2005 roku zaangażowany w międzynarodowe assessmenty projektowe w ramach IPMA International Project;
dr Remigiusz Napiecek - wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, wykładowca programów MBA, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest ekspertem w dziedzinie rachunkowości zarządczej, systemów informatycznych w rachunkowości, teorii rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej. Jest konsultantem biznesowym a także autorem wielu publikacji naukowych i biznesowych. Współpracuje z The Chartered Institute of Management Accounting (CIMA).

TomasWrzesiewski - menedżer, konsultant i trener z 18-letnim doświadczeniem w biznesie i branży szkoleniowej. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań biznesowych dla klienta w obszarze zarządzania projektami, zarządzania strategicznego i zarządzania sprzedażą. Zarządzał restrukturyzacją dużych i małych firm produkcyjnych i usługowych, organizacji publicznych i non-profit. Specjalizuje się również w prowadzeniu warsztatów z zakresu zarządzania portfelem projektów, zarządzania projektem, zarządzania strategicznego, modelowania procesów biznesowych, zarządzania sprzedażą oraz zarządzania zespołem. Propagator zarządzania zgodnie z założeniami podejścia AGILE, CCPM, Business Process Development oraz Load Factor Scheduling.

Posłuchaj podcastu z Tomaszem Wrzesiewskim: Metody zarządzania projektami - jak wybrać właściwą ścieżkę?  

Prof. Marja Blomqvist - ma unikalne połączenie doświadczenia akademickiego i praktycznego w dziedzinie zarządzania operacjami. Uzyskała tytuł magistra (MSC) oraz Licencjata Technologii (Lic. Tech) na byłym Helsińskim Uniwersytecie Technologicznym (obecnie Aalto University). Pracowała nad badaniami i badaniami stosowanymi z firmami w dziedzinie zarządzania operacjami i łańcuchem dostaw. Pracowała również jako menedżer ds. rozwoju łańcucha dostaw w branży elektroniki użytkowej. Obecnie jest partnerem w firmie konsultingowej QDC Business Engineering, gdzie pomaga firmom i organizacjom poprawiać sposób ich działania. Prowadzi szkolenia związane z zarządzaniem operacjami w Aalto Executive Education. Ma również częściowy etat w Katedrze Inżynierii Przemysłowej i Zarządzania na Aalto University oraz w Helsińskiej Uniwersytecie Nauk Stosowanych Metropolia. Jej główne zainteresowanie badawcze to rola fabryk w sieciach operacyjnych, a inne zainteresowania zawodowe obejmują strategię operacyjną, zarządzanie operacjami, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz Lean thinking. 


 Dr Hertta Vuorenmaa -  jest dyrektorem programu badawczego "Przyszłość Pracy" oraz wykładowcą uniwersyteckim w Katedrze Zarządzania na Aalto University School of Business. Jest doświadczonym badaczem i   trenerem. Pracowała jako badacz w kilku dużych projektach finansowanych przez Akademię Finlandii, koncentrujących się na dobrostanie w pracy, zarządzaniu personelem i nierównościach płciowych. Jest również   przewodniczącą Fińskiego Stowarzyszenia Badań nad Życiem Zawodowym (FAWORE). Jej obecne badania obejmują tematy takie jak wpływ sztucznej inteligencji, dynamika pracy zdalnej, transformacje organizacyjne,   projektowanie pracy zorientowane na człowieka, przyszłe umiejętności pracy i nauki oraz różnorodność i inkluzja w miejscu pracy. Prowadzi szkolenia dla menedżerów i profesjonalistów, takie jak Globalne   Strategiczne HRM (EMBA Korea, Polska, Madryt/ESADE i Helsinki Aalto EE), Strategiczne HRM i Zmieniająca się Natura Pracy (KuntaJOKO, Aalto EE), Executive HRM (Aalto EE), Wprowadzenie do umiejętności i ekspertyzy HR, Kultura w organizacjach (FEC, Aalto EE), Zarządzanie talentami i Strategiczne HRM (Singapur, Aalto EE), Kultura i SHRM (Narodowy Uniwersytet Obrony, Finlandia), Strategiczne HRM, Podstawy zarządzania i IB (Aalto Biz), Mobbing i nękanie w organizacjach, Zarządzanie płcią (Uniwersytet Helsiński), Strategia biznesowa, Przywództwo, Zarządzanie, Zarządzanie płcią i organizacjami, Biznes międzynarodowy (Hanken School of Economics).
Arkadiusz Skuza -  Od 2003 roku pomagam firmom poprawiać ich wyniki i zyski. Oto kilka najważniejszych osiągnięć i doświadczeń: pracowałem w ponad 12 branżach w 20 różnych krajach. Specjalizuję się w sztucznej inteligencji (ML, DL) i monetyzacji danych jako konsultant, lider projektów i ekspert pre-sale. Współpracowałem z globalnymi firmami, takimi jak Shell, Bayer, IKEA, Allegro, Maspex i Roche, a także ze średniej wielkości firmami i startupami z rundy B+. Prowadziłem ponad 60 wykładów i warsztatów w Europie i USA, dzieląc się wiedzą na temat transformacji modeli biznesowych, ulepszeń opartych na danych, wykorzystania AI, rozwoju produktów/usług, decyzji inwestycyjnych w AI, budowania zespołów AI oraz monetyzacji danych. Zaoszczędziłem lub wygenerowałem co najmniej 25% wartości dla mojego klienta, co przełożyło się na poprawę EBITDA od 3x do 10x. Zostałem mianowany członkiem zarządu Tech Titans. Aktywnie uczestniczę w kierowaniu postępami w AI i technologii w regionie północnego Teksasu, łącząc moje globalne doświadczenie z lokalnymi inicjatywami na rzecz postępu gospodarczego i społecznego. Mieszkałem i pracowałem jako konsultant zarządzania i lider projektów w Kanadzie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszkam w Dallas, Teksas. 
 Prof. Damien P. McLoughlin - jest profesorem marketingu im. Anthony'ego C. Cunninghama i dziekanem ds. studiów w UCD Michael Smurfit Graduate Business School w Irlandii. Był profesorem wizytującym w Johnson School na Cornell University, Indian School of Business, Purdue University oraz IMD. W latach 2011-2014 był członkiem kadry na seminarium Agribusiness w Harvard Business School i nadal przyczynia się do tego programu poprzez studia przypadków. Od 2014 roku jest profesorem wizytującym w Stern School na New York University. Damien opublikował ponad siedemdziesiąt artykułów i dwie książki na temat strategii i marketingu. Napisał także ponad dwadzieścia pięć studiów przypadków, głównie dotyczących przywództwa i strategii w sektorze spożywczym i agribiznesu. Konsultował i prowadził programy dla kadry kierowniczej w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej, współpracując z wieloma wiodącymi organizacjami, takimi jak Alltech, Allianz, Bord Bia (The Irish Food Board), Charoen Pokphand Group (CP), EY (Ernst & Young), Eversheds, Google, Hewlett-Packard, Independent News & Media, Kerry Group, Microsoft, MOL, Ridley, Ryanair, Smurfit Kappa Group i Zespri. Jest także doświadczonym członkiem zarządów, zasiadającym w radach wielu organizacji publicznych i prywatnych jako dyrektor i konsultant. W 2017 roku irlandzki minister rolnictwa, żywności i mórz ponownie mianował go do zarządu Bord Iascaigh Mhara, odpowiedzialnego za innowacje w irlandzkim przemyśle rybnym. Damien posiada tytuł licencjata biznesu z Dublin City University, magistra biznesu z University College Dublin oraz doktorat z marketingu z Lancaster University (Wielka Brytania).

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok

Informator MBA Poznań 2024