Kadra dydaktyczna

O wysokiej jakości studiów MBA w na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu świadczy także kadra dydaktyczna – grono najwyższej klasy specjalistów z dorobkiem praktycznym oraz dydaktycznym. Zajęcia prowadzą m.in.: 

 

dr Katarzyna Kulig-Moskwa 

Kierownik zespołu dydaktycznego zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych HR Business Partner, lider wrocławskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia HRBP oraz trener EY Academy of Business. Doktor nauk ekonomicznych o specjalizacji zarządzanie. Od ponad 15 lat wykładowca i promotor na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych i MBA. Jako trener biznesu tworzy i prowadzi programy rozwojowe z zakresu zarządzania, przywództwa, wellbeingu, doradza organizacjom, pracuje projektowo. Pomysłodawca i redaktor naczelna pierwszej w Polsce książki na temat Wellbeing w organizacji oraz książki: Dylematy HRowców . Autorka i współautorka publikacji w zakresie HR w wydawnictwach branżowych.

 

 

 

Maciej Stoiński 

Trener biznesu, przedsiębiorca Praktykiem Zarządzania z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w handlu, zarówno po stronie dostawcy (producentów), jak i sieci handlowych. W latach 2009–2018 członek zarządu sieci supermarketów Piotr i Paweł odpowiedzialny za handel, marketing i logistykę. Wcześniej wieloletni dyrektor handlowy Lewiatan 94 Holding SA oraz dyrektor sprzedaży grupy Pamapol. W swojej pracy tworzył strategie negocjacyjne i uczestniczył w niezliczonej ilości negocjacji zarówno jako sprzedający, jak i kupujący. W pracy trenerskiej i doradczej wykorzystuje zdobyte doświadczenie podczas tworzenia programów szkoleniowych. Osobiście prowadz je zarówno dla dyrektorów handlowych, key account managerów, jak i osób zajmujących się zakupami w sieciach handlowych i u dystrybutorów. Jego szkolenia są bardzo wysoko oceniane przez uczestników. Obecnie przedsiębiorca, wspólnik w software house, wykorzystującym w swoich aplikacjach sztuczną inteligencję (www.asystent.ai) oraz technologię Web3, współwłaściciel supermarketu w sieci SPAR, partner, współwłaściciel platformy www.porozmawiajmy.com oraz prezes zarządu SKAAL Sp. z o.o. 

 

 

dr Krzysztof Koj 

Ekonomista, menedżer, trener biznesu, konsultant, moderator i facylitator. Specjalista w dziedzinie ekonomicznego otoczenia biznesu oraz negocjacji. Zrzeszony w Polskim Towarzystwie Trenerów Biznesu. Członek honorowy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie. Adiunkt we Franklin University (Columbus, Ohio, USA). Profesor wizytujący w  Modern College of Business and Science (Maskat, Oman). Dyrektor akademicki programów Executive MBA i MBA we współpracy z Coventry University i Franklin University. Członek Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Chorzów w kadencji 2018-–2023. Konsultant Urzędu Miasta w Świętochłowicach, członek komitetu sterującego tworzeniem strategii miasta na lata 2014-–2030. Odznaczony Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wyróżniony Nagrodami Roberta L. Bailey'a oraz nagrodami Nagrodami Rektora, nadanymi przez Franklin University za osiągnięcia dydaktyczne. Komentator ekonomiczny. Autor publikacji naukowych. 

 

 

Wojciech Mendyka 

Meaning Maker i międzynarodowy trener, który pomaga i uczy globalne organizacje, jak wykorzystać wiedzę o mózgu, by wyróżniać się skuteczną komunikacją, wpływać na decyzje i realizować cele. Prowadził szkolenia w ponad 25 krajach, pomagając innym komunikować się autentycznie i skutecznie za pomocą metod składających się na Meaning Making (ang. nadawanie sensu). Stworzone przez niego programy szkoleniowe Meaning Makers sprowadzają wszystkie doświadczenia i międzynarodową praktykę w proces, który na zawsze zmienia sposób, w jaki firmy komunikują się z klientami. Wojtek wspiera międzynarodowe firmy konsultingowe w realizacji programów dla ich klientów na świecie, prowadząc i rozwijając programy szkoleniowe ukierunkowane na rozwój kadr menedżerskich i działów sprzedaży. Certyfikowany trener międzynarodowych organizacji szkoleniowych, takich jak Corporate Visions, Red Bear, BTS i Speakfirst. Pracował m.in z Mastercard, Amazon, ING Bank Śląski, Nationale Nederlanden, ExxonMobil, BT, Veolia, BD, Electrolux, Philips, UPS, Continental, Salesforce czy Pfizer i wieloma innymi. Były trener działów sprzedaży United Parcel Service, gdzie przez wiele lat wdrażał umiejętności sprzedaży i negocjacji w regionie EMEA oraz projekty rozwoju liderów organizacji. Pochodzi z Wrocławia, mieszka w Warszawie. Związany z WSB od 2015 roku.  

 

 

Paweł Muzyczyszyn

Praktyk związany przez wiele lat z pracą w działach obsługi klienta i  sprzedaży B2B i B2C, gdzie zdobył doświadczenie w zarządzaniu,  budowaniu sieci sprzedaży oraz budowaniu relacji z klientami  strategicznymi. Zajmował stanowiska dyrektorskie i managerskie,  zarządza obszarami sprzedażowymi w branży bankowej oraz IT. Jako trener dzieli się swoją wiedzą poprzez przygotowywanie i realizację  projektów szkoleniowych, których efektywność sprawdza, oopierając się na twardych miernikach zwrotu z inwestycji. Współpracuje jako wykładowca i trener z uczelniami wyższymi, m.in. Uniwersytetami WSB Merito w Toruniu i Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Prowadzi zajęcia metodami warsztatowymi dla studentów studiów stacjonarnych i podyplomowych. Realizuje indywidualne i zespołowe sesje coachingowe. Specjalizuje się w szkoleniach sprzedażowych i zarządzaniu sprzedażą. Prowadzi blog motywacyjno-sprzedażowy „CELnie w sukces – jeszcze jeden blog o sprzedaży” (www.pawelmuzyczyszyn.pl). Regularnie współpracuje jako autor artykułów branżowych z wydawnictwami związanymi ze sprzedażą („Nowa Sprzedaż”, „As Sprzedaży”) i zarządzaniem sprzedażą („Szef sprzedaży”) oraz "„Personel i Zarządzanie", ”, „"Przedsiębiorcy@eu". ”. Ekspert w zakresie sprzedaży, często wypowiadający się na łamach „Gazety Finansowej”. 

 

 

dr Tomasz Kopyściański 

Zastępca Kanclerza ds. Finansowo-Kadrowych Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, specjalista z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Autor i współautor opracowań biznesowych podejmowanych we współpracy z instytucjami finansowymi, przedsiębiorstwami oraz jednostkami sektora finansów publicznych, dotyczącymi przeprowadzenia audytu finansowego, opracowania biznesplanów, formułowania długofalowej strategii rozwoju, pozyskiwania źródeł finansowania. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki giełdowej Logintrade SA. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Współpracownik kancelarii BSKK - – Radcowie Prawni i Adwokaci. Wykładowca w ramach studiów podyplomowych i studiów MBA realizowanych na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Dziennikarz -felietonista w lokalnych i regionalnych czasopismach. 

 

 

Łukasz Wrona 

Inżynier, informatyk, specjalizujący się w bezpieczeństwie informacji oraz zarówno europejskich, jak i krajowych, przepisach z zakresu wykorzystania danych, w tym GDPR, DORA, NIS 2, EBA, AI Act. Posiada doświadczenie w obsłudze klientów z ponad 20 państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ekspert w dziedzinie wdrażania technologii cyfrowych, obejmujących cyfryzację procesów biznesowych, analizę danych, uczenie maszynowe oraz wdrażanie sztucznej inteligencji. Realizuje kompleksowe wsparcie dla klientów w optymalnym wykorzystaniu zasobów danych, zapewniając zgodność z przepisami prawnymi i międzynarodowymi standardami. Specjalizuje się w implementacji rozwiązań chroniących przed kontrolami regulacyjnymi i potencjalnymi sankcjami finansowymi, które mogą sięgać wielomilionowych kwot, gwarantuje tym samym stabilność i bezpieczeństwo operacyjne. Prowadzi szereg szkoleń i warsztatów z zakresu bezpieczeństwa informacji, sztucznej inteligencji oraz prawa nowych technologii. Ukończył Politechnikę Wrocławską, na  specjalności systemy i sieci komputerowe. Absolwent kierunku sztuczna inteligencja – technologia i prawo na Akademii Leona Koźmińskiego. Z wyróżnieniem ukończył studia MBA na Franklin University, w Ohio. 

 

 

Marcin Rutecki 

Ekspert data science i machine learning z prestiżowym tytułem Kaggle Grandmaster i miejscem w światowej czołówce (top 100 na świecie w jednym z kluczowych rankingów Kaggle –- społeczności zrzeszającej osoby związane z rynkiem AI). Jego zaawansowane umiejętności w marketingu cyfrowym oraz zarządzaniu strategicznym i operacyjnym pozwalają na głębokie zrozumienie zarówno biznesu, jak i technologii, stawiając go w rzędzie wyjątkowych specjalistów w branży. Przez wiele lat zajmował się analizą danych i tworzeniem algorytmów tradingowych dla rynków finansowych. Aktualnie angażuje się w projekty ML/AI dla norweskiej firmy związanej z rynkiem energii odnawialnej. Jego doświadczenie obejmuje rynek B2B i B2C, krajowy i międzynarodowy.

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok