Nowa nazwa, nowe możliwości! Od dziś jesteśmy Uniwersytetami WSB Merito!

Z dniem 3 kwietnia 2023 roku w wyniku uzyskania wysokich wyników ewaluacji działalności naukowej, której poddaliśmy się w 2022 r. w ramach Federacji Naukowej WSB - DSW, decyzją Ministra Edukacji i Nauki, Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańnsku, w Toruniu, w Poznaniu i we Wrocławiu stały się Uniwersytetami WSB Merito, a Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie zmieniła nazwę na Uczelnia WSB Merito. 


Dlaczego Merito? 

Zmieniliśmy nazwę, ponieważ od dawna oferujemy znacznie więcej niż tylko kierunki związane z bankowością.  

  • Merito nawiązuje znaczeniowo do meritum. Dążenie do sedna, merytoryczne i skuteczne działanie, które od zawsze nas charakteryzowały, teraz znajdują swoje odzwierciedlenie również w naszej nazwie. 
  • Podkreśla szeroką ofertę i praktyczność naszych studiów – tworzymy kierunki, które odpowiadają na dzisiejsze trendy na rynku pracy.    
  • Nie rozstajemy się jednak ze skrótem WSB – jesteśmy tą samą uczelnią, ważne są dla nas te same wartości - praktycznosć i przyjazność nadal są dla nas najważniejsze. 

Nowe możliwości 

Uzyskaliśmy uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w nowych dyscyplinach, możemy też tworzyć szerszą ofertę studiów, która jeszcze lepiej odpowie na potrzeby kandydatów, obecnych studentów i rynku pracy. 

Uczelnie WSB Merito znajdziesz w 11 miastach w Polsce. 

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok

Informator MBA Poznań 2024