Treść artykułu:

Co Pana motywuje do działania?

W pracy łączę dwie funkcje: zarządzającego firmą oraz projektanta branży mostowej. To, co tworzę na „papierze”, zostaje przekute w realne dzieło, z którego codziennie korzystają tysiące osób. Choć praca jest związana z dużą presją i stresem, jej efekt popycha mnie do przodu, powoduje, że mam satysfakcję z własnych osiągnięć i tym samym motywację do dalszego działania.

Czy w Pana życiu był moment, kiedy coś sprawiło, że ruszył Pan do dzieła ze zwiększoną mocą?

Takie momenty zdarzają się w moim życiu często. To te chwile, kiedy powstanie nowe dzieło, przecina się wstęgę przy otwarciu nowego mostu czy drogi, a także te małe, codzienne sukcesy, które sprawiają, że duma rośnie i popycha do przodu.

Z jakich osiągnięć jest Pan najbardziej dumny?

Są to nie tylko osobiste sukcesy zawodowe, ale przede wszystkim całego zespołu, który prowadzę. Cieszy mnie przede wszystkim radość osób, z którymi pracuję, ich uśmiech i zadowolenie z sukcesów w biznesie, ale też z osiągnięć w życiu prywatnym.

A skąd pomysł na studia Master of Business Administration? 

Do studiów MBA przymierzałem się od dłuższego czasu, co najmniej od momentu, w którym objąłem stanowisko zarządcze. Po drodze jednak było kilka innych celów, w tym obrona doktoratu w obszarze zawodowym, co skutecznie przesuwało decyzję o rozpoczęciu studiów. MBA to dla mnie to przede wszystkim ugruntowanie i rozszerzenie wiedzy w zakresie zarządzania, wyznaczenie nowych kierunków i celów działania. Doceniam bardzo dużą wiedzę i doświadczenie wykładowców, a praca w grupie osób, które na co dzień zajmują podobną pozycję, umożliwia wymianę doświadczeń.

dr inż. Mariusz Pustelnik 
Prezes Zarządu, Pracownia Projektowa MOSTOPOL sp. z o.o.
uczestnik studiów MBA w WSB w Opolu

Dowiedz się więcej o studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu