Treść artykułu:

"Financial Times" opublikował wyniki tegorocznego rankingu programów Global MBA.To zestawienie, w którym oceniane są studia MBA typu full-time (czyli realizowane w trybie dziennym), które posiadają co najmniej jedną z akredytacji: EQUIS lub AASSB. Polskie uczelnie nie oferuje tego typu studiów, dlatego w zestawieniu nie uzwględniono żadnego programu z naszego kraju. 

Na ocenę programów ma wpływ 20 kryteriów, w tym badanie opinii absolwentów z trzech ostatnich lat oraz dane ogólne uczelni i programu. Jednym z kryteriów jest również dorobek naukowy kadry dydaktycznej uczelni. Na ocenę ma wpływ nawet liczba udzielonych odpowiedzi. Ranking uwzględnia tylko te studia, których 20% absolwentów udzieliło odpowiedzi na pytania ankiety, przy czym do organizatora musi dotzreć przynajmniej 20 wypełnionych ankiet. Absolwenci są pytani o zmianę wysokości wynagrodzenia po ukończeniu studiów, rozwój kariery, osiąganie celów zawodowych, a także zmianę pracy w ciągu 3 miesięcy od ukończenia studiów.

Podobnie jak w zeszłym roku wygrał program prowadzony przez INSEAD The Business School for the World. Drugie miejsce zajął Stanford Graduate School of Business (awans z pozycji 5 w 2016 r.), a trzecie miejsce - The Wharton School University of Pennsylvania (4. miejsce w 2016 r.). Co ciekawe, swoje mocne pozycje w pierwszej dziesiątce straciły programy realizowane w Harvard Business School, London Business School (LBS) oraz MIT Sloan School of Management.

INSEAD został także uznany za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię, działającą w oparciu o dwa stałe kampusy we Francji i Singapurze.

Zobacz pełne wyniki rankingu